Dlaczego tworzę blog Profesjonajem?

W Polsce zaledwie 6 proc. lokali mieszkalnych jest wynajmowanych na zasadach komercyjnych. Dla porównania, w Niemczech i Holandii ok. 40 proc. mieszkań jest wynajmowanych.

Polskich mieszkań na wynajem jest jednak nie tylko zbyt mało, lecz także mają bardzo niski standard. Brakuje profesjonalnego podejścia do najmu ze strony wynajmujących, a także uczciwych, wypłacalnych i niesprawiających problemów lokatorów.

Wynajmujący starają się znaleźć idealnych lokatorów i próbują uniknąć okresów pustostanów. Popełniają jednak wiele błędów. Nie potrafią zadbać o to, by mieszkanie stało się atrakcyjne w oczach potencjalnych lokatorów. Mieszkania na wynajem często nie są odpowiednio wyposażone, a we wnętrzach brakuje estetyki. Przecież nikt już nie chce mieszkać w mieszkaniach o wystroju rodem z czasów PRL.

Potrzebny jest dostęp do praktycznej wiedzy, dzięki której wynajmujący zwiększą zyski z mieszkań. Warto też wypracować odpowiednie standardy profesjonalnego najmu, które sprawią, że zadowoleni będą zarówno wynajmujący, jak i lokatorzy.

Właśnie dlatego stworzyłem blog Profesjonajem, na którym dzielę się praktyczną wiedzą o zarabianiu na wynajmie mieszkań.

Dzięki informacjom zawartym na blogu i w moim newsletterze, możesz w prosty sposób zwiększyć zyski z najmu.

Moja historia

2015 – w tym właśnie roku wyprowadziłem się z rodzinnego domu w Bydgoszczy i zamieszkałem w pierwszym wynajmowanym mieszkaniu. To była kawalerka w nowym bloku na Wildzie w Poznaniu. Od 2016 roku mieszkam w wynajętym 2-pokojowym mieszkaniu na fyrtlu Piątkowo. Zostałem Poznaniakiem.

Przeprowadzka okazała się dla mnie cenną życiową i biznesową lekcją. Dlaczego zmiana miasta stała się dla mnie przełomowa? Co zmieniło się w moim podejściu do zarabiania pieniędzy? Jakie obserwacje sprawiły, że zdecydowałem się wejść w branżę nieruchomości? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.

Zawsze inwestowałem w rozwój osobisty. Uczyłem się od autorów książek, blogów i podcastów. Nigdy nie poprzestawałem na zdobyciu wiedzy. Zawsze przechodziłem do działania. Tylko w taki sposób można coś zmienić.

Pracując na etacie, po godzinach prowadziłem kilka własnych projektów internetowych, które z różnych powodów się nie udały. Pocieszam się tym, że wszyscy najwięksi przedsiębiorcy mają za sobą szeregi nieudanych projektów i inwestycji, a wnioski płynące z porażek mogą być tak samo inspirujące i pouczające, jak historie sukcesów.

Uważam, że przez lata moim głównym błędem był brak skupienia. Prowadziłem zbyt wiele projektów jednocześnie i wyznaczałem sobie zbyt wiele celów. Nieustannie szukałem pomysłów i branży, dzięki którym dobrze zarobię i jednocześnie dam ludziom coś wartościowego.

To niesamowite, ale dopiero przeprowadzka otworzyła mi oczy.

Wynajmuję już drugie wspaniałe mieszkanie. Pomimo tego, że co miesiąc przelewam właścicielowi pokaźną kwotę, jestem niesamowicie zadowolony z mieszkania i warunków wynajmu. Mieszkanie jest nowe, dobrze wyposażone i estetycznie wykończone. Właściciel jest zupełnie bezproblemowy. Nasz kontakt ogranicza się do comiesięcznego maila z rachunkami oraz do spotkania raz w roku w celu przedłużenia umowy najmu. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo mieszkam u kogoś, a czuję się jak u siebie.

Wynajmując mieszkanie zrozumiałem, że najem może być korzystny zarówno dla wynajmujących, jak i dla lokatorów. Pomyślałem, że warto zainteresować się branżą nieruchomości i zdobyć wiedzę, która pozwoli mi zacząć zarabiać na wynajmie własnych mieszkań.

Nie wiedziałem jak dojdę do takiego etapu i byłem przekonany, że moją główną przeszkodą do wejścia w branżę nieruchomości będzie brak odpowiedniej ilości odłożonej gotówki. Pomimo tego z dnia na dzień porzuciłem wszystkie projekty, którymi się zajmowałem i zacząłem szukać blogów, podcastów i książek o nieruchomościach. Wybrałem najbardziej wartościowe źródła wiedzy i zacząłem się uczyć od najskuteczniejszych polskich inwestorów.

W ten sposób poznałem skuteczne sposoby na zarabianie na nieruchomościach bez ich posiadania i bez wysokich środków finansowych. Uwierzyłem, że mogę szybko przejść do działania i zacząć zarabiać na wynajmie mieszkań.

Na tym blogu dzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniami. Wierzę, że pomogę Ci wystartować w branży nieruchomości, uniknąć typowych błędów i zwiększyć zyski.

Czytam blog